top of page

פרק ב' - פרק מהספר אני מלכה גרושה באושר


בפרק ב' שלך את תהיי מאושרת. לא תחזרי על אותן טעויות שעשית עם בעלך הראשון, הילדים שלכם יסתדרו מצוין, אולי תתחתני בשנית, יהיו לכם ילדים משותפים, לא תריבו על שטויות (או על כסף), האהבה שלכם תרקיע שחקים וציפורים יצייצו למענכם בכל בוקר.

או שלא.

כנראה שלא.

מה שבטוח, שאם לא תביני למה ואיך נכשלו הנישואים שלך, אם לא תפסיקי לכעוס על עצמך ועל העולם, ואם תחשבי שאת כישלון, פרק ב' שלך יהיה עגום או שבכלל לא יגיע. בסופו של יום, כולנו רוצות להיכנס למיטה עם זה שאהבה נפשנו. אנחנו רוצות להניח את הראש על כתף תומכת, לדעת שיש מי שמקשיב לנו (או לפחות שומע) ולהפסיק את מסע החיפושים המייגע אחר בן זוג. אנחנו יודעות מה עבד עבורנו (ומה לא), איך אנחנו מגיבות בשעת כעס (ובשעתיים), מה מקפיץ אותנו, על מה נהיה מוכנות להתפשר ומה באמת חשוב לנו בחיים.

הבשורה המשמחת היא שאת יודעת איך נראתה מערכת היחסים הקודמת שלך, ולכן יש לך מושג בכלל לא רע מה את לא רוצה למצוא במערכת היחסים החדשה. אני ידעתי שאני לא רוצה לריב ואני לא רוצה שתיקות ארוכות ואני לא רוצה שיכעסו עלי. לא ידעתי מה אני כן רוצה, רק חשבתי שאני יודעת. במחשבות שלי רציתי גבר חכם, מפרגן, חתיך, עשיר, משעשע, שלא לוקח את עצמו ברצינות רבה מדי, שזוכר לשלוח פרחים בשישי, שלוקח אותי בהפתעה לחו"ל, שאוהב את הילדים שלי, שמבין שאני הדבר הכי טוב שקרה לו בחיים, ושנותן לי ספייס כשהוא לא מחבק אותי.

כלומר, רציתי פנטזיה. מה שקיבלתי היה גבר כזה בדיוק, אלא שהוא היה מורכב מהרבה גברים שונים שכל אחד מהם התהדר בתכונה אחת (שלוש לכל היותר) מהרשימה שהזכרתי. כשכבר מצאתי מישהו שקרוב מאוד לרשימות שהכנתי הייתי צריכה שהוא ימצא חן בעיני החברות שלי, המשפחה או הילדים. האישור מהסביבה היה חשוב לי, כי לא דייקתי לעצמי מה באמת אני רוצה, לא באמת הלכתי עם הלב שלי, אלא עם הראש, שרוב הזמן היה מבולבל מרוב מחשבות.

לא נתתי את הלב שלי עד הסוף כי פחדתי שהוא יימחץ שוב. היה לי קשה לתת את כולי, מפני שדאגתי שלא יישאר כלום בשבילי. פחדתי להתאכזב ועל כן התאכזבתי שוב ושוב, בכל פעם מחדש. כי זה הקטע עם אכזבות, כשאת מצפה למשהו את לא בהכרח מקבלת אותו, אבל כשאת מצפה לאכזבות את לגמרי מקבלת מה שייחלת לו.

אחד הדברים שרובנו שוכחות לבדוק הוא מהו הדבר האמיתי שהזוגיות מעניקה לנו.

שקט נפשי?

ביטחון כלכלי?

ריגושים?

כל אחת יודעת מה היא צריכה בקשר, וכשנכנסים למערכת יחסים ללא ציפיות מוגדרות, מגלים עד כמה רחוקה המציאות ממה שדמיינו. "מערכת יחסים טובה" זו לא ציפייה, זו אמירה שאין מאחוריה כלום, ולכן רוב הסיכויים שהתקוות שנתלות בה יתנפצו. כשאת עוברת דירה את יודעת שאת רוצה, נניח, סביבה שקטה, גני ילדים קרובים, גננת טובה, מכולת עם חנייה צמודה וכן הלאה. כשאת מחפשת עבודה את רוצה לדעת מי הבוס, הלקוח, הקולגה, מהן הגדרות התפקיד ורמת השכר. מנגד, כשאת מחפשת זוגיות את משום מה לא יושבת להגדיר אותה עד לפרט האחרון.

אז לפני שזה מתחיל, תשאלי את עצמך האם את באמת רוצה זוגיות?

ואם כן, איך את רוצה שהיא תיראה? ...

...

אהבת את מה שקראת? יש המשך והוא נמצא בספר אני מלכה גרושה באושר.

אני מזמינה אותך להתחדש בספר שמדבר על זוגיות, פרידות והמון אהבה. ספר שהוא מדריך בלעדי לכל מי שאי פעם חלמה להתגרש, מתגרשת או יוצאת עם הגברים שלא נכונים לה.

הספר מתאים גם לנשואות שרוצות לעבוד על הזוגיות שלהן, לרווקות ולגברים – כי הכל נכון גם לגביהם.

את הספר אפשר לרכוש בחנויות הספרים או דרכי עם הקדשה אישית ומשלוח בדואר רשום. פשוט שלחי לי הודעה דרך האתר!

שלך,

גאיה, סופרת "אני מלכה גרושה באושר", ואשה מאושרת באופן כללי.

279 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page